Live Football Streaming and Football Highlights - Football Goal TV
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2020-04-10 20:00:00 Deportivo Muniz - Claypole
2020-04-10 20:00:00 Sportivo Barracas - Defensores de Cambaceres
2020-04-10 20:00:00 Liniers - Centro Espanol
2020-04-10 20:00:00 Central Ballester - Juventud Unida
2020-04-10 20:00:00 CA Lugano - Deportivo Paraguayo
2020-04-10 20:00:00 Argentino de Rosario - Puerto Nuevo
2020-04-10 20:00:00 CA Atlas - Yupanqui
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2020-04-10 18:30:00 Club Lujan - Deportivo Laferrere
2020-04-10 18:30:00 San Martin Burzaco - Central Cordoba De Rosario
2020-04-10 18:30:00 Real Pilar - Berazategui
2020-04-10 18:30:00 Excursionistas - Ferrocarril Midland
2020-04-10 18:30:00 Victoriano Arenas - Sportivo Dock Sud
2020-04-10 18:30:00 Ituzaingo - General Lamadrid
2020-04-10 18:30:00 Deportivo Espanol - El Porvenir
2020-04-10 18:30:00 Canuelas FC - Leandro N Alem
2020-04-10 18:30:00 Sportivo Italiano - Argentino de Merlo
Argentina Prim C Metropolitana
2020-04-10 20:00:00 Colegiales - Flandria
2020-04-10 20:00:00 Los Andes - San Telmo
2020-04-10 20:00:00 Uhl Que Sa - Deportivo Armenio
2020-04-10 20:00:00 CA San Miguel - Tristan Suarez
2020-04-10 20:00:00 Comunicaciones BsAs - Sacachispas
2020-04-10 20:00:00 Villa San Carlos - Almirante Brown
2020-04-10 20:00:00 Club Atletico Acassuso - CA Fenix Pilar
2020-04-10 20:00:00 Argentino de Quilmes - UAI Urquiza
2020-04-10 20:00:00 Defensores Unidos - Talleres Rem de Escalada
Australia A-League
2020-04-10 06:00:00 Western United FC - Melbourne City
Austria Erste Division
2020-04-10 15:00:00 SV Ried - Austria Wien (Youth)
2020-04-10 15:00:00 Austria Lustenau - SG Austria Klagenfurt
2020-04-10 15:00:00 Kapfenberg - SV Horn
2020-04-10 15:00:00 FC Blau Weiss Linz - FC Superfund Pasching
2020-04-10 15:00:00 FC Liefering - FC Dornbirn 1913
2020-04-10 15:00:00 Lafnitz - FAC Team Fur Wien
2020-04-10 15:00:00 SK Vorwarts Steyr - SKU Amstetten
2020-04-10 15:00:00 Grazer AK - FC Wacker Innsbruck
Austrian 3.Liga
2020-04-10 17:00:00 Allerheiligen - FC Wels
2020-04-10 17:00:00 Deutschlandsberger SC - Vocklamarkt
2020-04-10 17:00:00 ATSV Wolfsberg - TUS Bad Gleichenberg
2020-04-10 17:00:00 SC Kalsdorf - SC Weiz
2020-04-10 17:00:00 ATSV Stadl Paura - SV Ried B
2020-04-10 17:00:00 Union Gurten - Sturm Graz (Youth)
2020-04-10 17:00:00 WSC Hertha Wels - SC Gleisdorf
2020-04-10 17:00:00 Santa Ana - Wolfsberger AC Amateure
2020-04-10 17:00:00 Ask-bsc Bruck/leitha - Traiskirchen
2020-04-10 17:00:00 Andelsbuch - SC Mannsdorf
2020-04-10 17:00:00 ASK Ebreichsdorf - Neusiedl
2020-04-10 17:00:00 Karabakh Vienna - Rapid Vienna (Youth)
2020-04-10 17:00:00 FC Magna Wiener Neustadt - Wiener Viktoria
2020-04-10 17:00:00 Wiener SC - SV Mattersburg Amateure
2020-04-10 17:00:00 SV Stripfing Weiden - SV Leobendorf
2020-04-10 17:00:00 Team Wiener Linien - Trenkwalder Admira (Youth)
Belarusian Premier League
2020-04-10 11:00:00 Dinamo Brest - Slavia Mozyr
2020-04-10 11:00:00 FK Isloch Minsk - Slutsksakhar Slutsk
2020-04-10 11:00:00 FK Vitebsk - FK Vigvam Smolevichy
2020-04-10 11:00:00 Shakhter Soligorsk - Neman Grodno
2020-04-10 11:00:00 FC Belshina Babruisk - FK Gorodeya
2020-04-10 11:00:00 Dinamo Minsk - FC Torpedo Zhodino
2020-04-10 11:00:00 FK Zorka-BDU Minsk - FC Torpedo Minsk
2020-04-10 11:00:00 BATE Borisov - FC Rukh Brest
Bulgaria B PFG
2020-04-10 18:00:00 PFK Montana - Pirin Blagoevgrad
2020-04-10 18:00:00 Spartak Varna - Chernomorets Pomorie
2020-04-10 18:00:00 Spartak Pleven - Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
2020-04-10 18:00:00 Lokomotiv Sofia - Strumska Slava
2020-04-10 18:00:00 Ludogorets Razgrad II - Septemvri Simitli
2020-04-10 18:00:00 CSKA 1948 Sofia - Litex Lovech
2020-04-10 18:00:00 FC Hebar Pazardzhik - Chernomorets Balchik
2020-04-10 18:00:00 Neff supporting Simic - Kariana Erden
Chinese Super League
2020-04-10 11:35:00 Tianjin Teda - Jiangsu Suning FC
Colombia Copa Premier
2020-04-10 22:00:00 Atletico Huila - Deportes Quindio
2020-04-10 22:00:00 Bogota FC - Real Cartagena
2020-04-10 22:00:00 Cortulua - Union Magdalena
2020-04-10 22:00:00 Real Santander - Tigres Zipaquira
2020-04-10 22:00:00 Fortaleza F.C - Universitario de Popayan
2020-04-10 22:00:00 Atletico FC - Llaneros FC
2020-04-10 22:00:00 Leones - Orsomarso
2020-04-10 22:00:00 Barranquilla FC - Valledupar FC
Copa Libertadores
2020-04-10 02:00:00 Delfin SC - Santos
Croatia 2.HNL
2020-04-10 14:30:00 Bijelo Brdo - Dinamo Zagreb II
2020-04-10 14:30:00 NK Croatia Zmijavci - Radnik Sesvete
2020-04-10 14:30:00 NK Dubrava Zagreb - Hrvatski dragovoljac
2020-04-10 14:30:00 NK Dugopolje - NK Orijent Rijeka
2020-04-10 14:30:00 Hajduk Split II - NK Osijek II
2020-04-10 14:30:00 Kustosija - NK Solin
2020-04-10 14:30:00 Rudes - HNK Cibalia
2020-04-10 14:30:00 HNK Sibenik - Medjimurje
England Championship
2020-04-10 14:00:00 West Bromwich(WBA) - Derby County
2020-04-10 14:00:00 Millwall - Middlesbrough
2020-04-10 14:00:00 Brentford - Charlton Athletic
2020-04-10 14:00:00 Reading - Huddersfield Town
2020-04-10 14:00:00 Nottingham Forest - Fulham
2020-04-10 14:00:00 Birmingham City - Swansea City
2020-04-10 14:00:00 Sheffield Wednesday - Preston North End
2020-04-10 14:00:00 Luton Town - Barnsley
2020-04-10 14:00:00 Wigan Athletic - Queens Park Rangers (QPR)
2020-04-10 14:00:00 Leeds United - Stoke City
2020-04-10 14:00:00 Bristol City - Hull City
2020-04-10 14:00:00 Cardiff City - Blackburn Rovers
England Conference
2020-04-10 14:00:00 Bromley - Maidenhead United
2020-04-10 14:00:00 Chesterfield - Stockport County
2020-04-10 14:00:00 Chorley FC - Notts County
2020-04-10 14:00:00 Eastleigh - Solihull Moors
2020-04-10 14:00:00 Ebbsfleet United - Boreham Wood
2020-04-10 14:00:00 Halifax Town - Barrow
2020-04-10 14:00:00 Harrogate Town - AFC Fylde
2020-04-10 14:00:00 Sutton United - Aldershot Town
2020-04-10 14:00:00 Torquay United - Barnet
2020-04-10 14:00:00 Woking - Dover Athletic
2020-04-10 14:00:00 Wrexham - Hartlepool United
2020-04-10 14:00:00 Yeovil Town - Dagenham Redbridge
England Conference North Division
2020-04-10 14:00:00 Altrincham - Boston United
2020-04-10 14:00:00 Bradford Park Avenue - Darlington
2020-04-10 14:00:00 Gateshead - York City
2020-04-10 14:00:00 Gloucester City - Brackley Town
2020-04-10 14:00:00 Guiseley - Blyth Spartans
2020-04-10 14:00:00 Hereford United - Chester FC
2020-04-10 14:00:00 Kidderminster Harriers - Kettering Town
2020-04-10 14:00:00 Kings Lynn - Farsley Celtic
2020-04-10 14:00:00 Leamington - AFC Telford United
2020-04-10 14:00:00 Southport FC - Alfreton Town
2020-04-10 14:00:00 Spennymoor Town - Curzon Ashton FC
England Conference South Division
2020-04-10 14:00:00 Bath City - Slough Town
2020-04-10 14:00:00 Braintree Town - Dartford
2020-04-10 14:00:00 Dulwich Hamlet - Eastbourne Borough
2020-04-10 14:00:00 Hampton Richmond Borough - Dorking
2020-04-10 14:00:00 Havant Waterlooville - Tonbridge Angels
2020-04-10 14:00:00 Hemel Hempstead Town - Oxford City
2020-04-10 14:00:00 Hungerford Town - Wealdstone FC
2020-04-10 14:00:00 Maidstone United - Concord Rangers
2020-04-10 14:00:00 St Albans City - Billericay Town
2020-04-10 14:00:00 Welling United - Chelmsford City
2020-04-10 14:00:00 Weymouth - Chippenham Town
England League 1
2020-04-10 14:00:00 Gillingham - Coventry City
2020-04-10 14:00:00 AFC Wimbledon - Sunderland A.F.C
2020-04-10 14:00:00 Peterborough United - Milton Keynes Dons
2020-04-10 14:00:00 Ipswich Town - Bolton Wanderers
2020-04-10 14:00:00 Rotherham United - Portsmouth
2020-04-10 14:00:00 Accrington Stanley - Fleetwood Town
2020-04-10 14:00:00 Oxford United - Bristol Rovers
2020-04-10 14:00:00 Burton Albion - Shrewsbury Town
2020-04-10 14:00:00 Lincoln City - Doncaster Rovers
2020-04-10 14:00:00 Blackpool - Rochdale
2020-04-10 14:00:00 Bury - Tranmere Rovers
2020-04-10 14:00:00 Southend United - Wycombe Wanderers
England League 2
2020-04-10 14:00:00 Forest Green Rovers - Bradford City
2020-04-10 14:00:00 Port Vale - Grimsby Town
2020-04-10 14:00:00 Stevenage Borough - Mansfield Town
2020-04-10 14:00:00 Crawley Town - Leyton Orient
2020-04-10 14:00:00 Swindon Town - Cheltenham Town
2020-04-10 14:00:00 Crewe Alexandra - Newport County
2020-04-10 14:00:00 Salford City - Carlisle United
2020-04-10 14:00:00 Scunthorpe United - Macclesfield Town
2020-04-10 14:00:00 Walsall - Plymouth Argyle
2020-04-10 14:00:00 Oldham Athletic - Cambridge United
2020-04-10 14:00:00 Exeter City - Morecambe
2020-04-10 14:00:00 Northampton Town - Colchester United
English Premier League
2020-04-10 19:00:00 Newcastle United - West Ham United
European Women
2020-04-10 14:00:00 Denmark (w) U19 - Israel (w) U19
2020-04-10 14:00:00 Germany (w) U19 - Northern Ireland (w) U19
2020-04-10 14:00:00 France (w) U19 - Italy (w) U19
2020-04-10 14:00:00 Portugal (w) U19 - Bosnia (w) U19
France Ligue 3
2020-04-10 18:00:00 Avranches - Pau FC
2020-04-10 18:00:00 Bastia CA - USL Dunkerque
2020-04-10 18:00:00 Boulogne - Toulon
2020-04-10 18:00:00 Cholet So - Red Star FC 93
2020-04-10 18:00:00 Concarneau - Villefranche
2020-04-10 18:00:00 Creteil - Stade Lavallois MFC
2020-04-10 18:00:00 Le Puy Foot 43 Auvergne - Bourg Peronnas
2020-04-10 18:00:00 Lyon Duchere - Avenir Sportif Beziers
2020-04-10 18:00:00 Quevilly - Ajaccio Gfco
Germany Regionalliga
2020-04-10 18:00:00 Wacker Burghausen - FV Illertissen
2020-04-10 18:00:00 Viktoria Aschaffenburg - TSV 1860 Rosenheim
2020-04-10 18:00:00 SV Heimstetten - FC Memmingen
2020-04-10 18:00:00 VfB Eichstatt - Te Cu Kukuh Atta Seip
2020-04-10 18:00:00 TSV Aubstadt - SpVgg Bayreuth
2020-04-10 18:00:00 Greuther Furth (Youth) - Nurnberg (Youth)
2020-04-10 18:00:00 TSV Rain Am Lech - FC Augsburg II
2020-04-10 18:00:00 Schweinfurt 05 FC - TSV Buchbach
2020-04-10 18:00:00 SV Schalding Heining - VfR Garching
Holland Eredivisie
2020-04-10 18:00:00 Groningen - SC Heerenveen
Holland Jupiler League
2020-04-10 18:00:00 Almere City FC - Jong Ajax (Youth)
2020-04-10 18:00:00 NAC Breda - FC Eindhoven
2020-04-10 18:00:00 SC Cambuur - De Graafschap
2020-04-10 18:00:00 Dordrecht - Volendam
2020-04-10 18:00:00 Helmond Sport - FC Utrecht (Youth)
2020-04-10 18:00:00 AZ Alkmaar (Youth) - Go Ahead Eagles
2020-04-10 18:00:00 NEC Nijmegen - Excelsior SBV
2020-04-10 18:00:00 FC Oss - MVV Maastricht
2020-04-10 18:00:00 Roda JC - Jong PSV Eindhoven (Youth)
2020-04-10 18:00:00 SC Telstar - Den Bosch
Indonesia Super League
2020-04-10 11:30:00 Persib Bandung - Barito Putera
Ireland First Division
2020-04-10 18:45:00 Athlone Town - Shamrock Rovers II
2020-04-10 18:45:00 Cabinteely FC - UC Dublin
2020-04-10 18:45:00 Wexford (Youth) - Drogheda United
2020-04-10 18:45:00 Salthill Devon Galway - Bray Wanderers
Ireland Premier Division
2020-04-10 18:45:00 Derry City - Dundalk
2020-04-10 18:45:00 Waterford United - St. Patricks Athletic
2020-04-10 18:45:00 Shelbourne - Cork City
2020-04-10 19:00:00 Shamrock Rovers - Bohemians
Israel B League
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Migdal HaEmek - Hapoel Ironi Baka El Garbiya
2020-04-10 15:00:00 Rubi Shapira - SC Daburiyya Osama
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Herzliya - Hapoel Bnei Arrara Ara
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Bnei Zalfa - Maccabi Tamra
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Kaukab - Ironi Tiberias
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Kafr Kanna - Hapoel Iksal
2020-04-10 15:00:00 Maccabi Ironi Kiryat Ata - Maccabi Tzur Shalom
2020-04-10 15:00:00 Moadon Sport Tira - Hapoel Asi Gilboa
2020-04-10 15:00:00 AS Ashdod - Maccabi Herzliya
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Azor - FC Ironi Or Yehuda
2020-04-10 15:00:00 Maccabi Kabilio Jaffa - Hapoel Bikat Hayarden
2020-04-10 15:00:00 Maccabi Yavne - Hakoah Amidar Ramat Gan FC
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Marmorek lrony Rehovot - Hapoel Kfar Shalem
2020-04-10 15:00:00 Hapoel Holon Yaniv - Maccabi Shaarayim
2020-04-10 15:00:00 Maccabi Kiryat Gat - SC Maccabi Ashdod
2020-04-10 15:00:00 AS Nordia Jerusalem - Shimshon Kafr Qasim
Jordan Premier League
2020-04-10 14:00:00 AL-Sareeh - Al Aqaba SC
2020-04-10 14:00:00 Al Faisaly - Al-Jazeera
2020-04-10 14:00:00 Al-Ahly - Sahab SC
2020-04-10 14:00:00 Al Wihdat Amman - Ramtha Club
2020-04-10 14:00:00 Maan - Shabab AlOrdon
2020-04-10 14:00:00 AL Salt - Al Hussein Irbid
Latvian Higher League
2020-04-10 14:00:00 FK Spartaks - FK Ventspils
Liga Super Malaysia
2020-04-10 12:15:00 Sabah - Selangor
2020-04-10 13:00:00 Pahang UiTM FC - Pahang
2020-04-10 13:00:00 Johor Darul Takzim - Perak
2020-04-10 13:00:00 Kedah - MISC-MIFA
2020-04-10 13:00:00 Melaka - Terengganu
2020-04-10 13:00:00 PDRM - Felda United
Mexico Primera Divison A
2020-04-10 01:00:00 Mineros de Zacatecas - Cimarrones de Sonora
2020-04-10 01:00:00 Venados FC - Correcaminos UAT
2020-04-10 01:00:00 Cafetaleros de Tapachula - Tampico Madero
NSW Premier League
2020-04-10 05:00:00 Manly United - Sutherland Sharks
2020-04-10 05:00:00 Marconi Stallions - A.P.I.A. Leichhardt Tigers
Oman Professional League
2020-04-10 15:15:00 Alrstak - Al Oruba Sur
2020-04-10 15:15:00 Sohar Club - Fnjaa
2020-04-10 15:15:00 Oman Club - Muscat
2020-04-10 15:15:00 Dhufar - Al-Nasr(OMA)
2020-04-10 15:15:00 Al-Nahda Muscat - Mrbat
2020-04-10 15:15:00 Al-Suwaiq - Bahla
2020-04-10 15:15:00 Al-Seeb - Saham
Persian Gulf Pro League
2020-04-10 14:00:00 Peykan - Pars Jonoubi Jam
2020-04-10 14:00:00 Foolad Khozestan - Zob Ahan
2020-04-10 14:00:00 Mashin Sazi - Gol Gohar FC
2020-04-10 14:00:00 Shahin Bushehr - Saipa
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1
2020-04-10 15:00:00 Alverca U19 - FC Porto U19
2020-04-10 15:00:00 FC Famalicao U19 - Benfica U19
2020-04-10 15:00:00 Braga U19 - GD Estoril-Praia U19
2020-04-10 15:00:00 Sporting Lisbon U19 - Rio Ave U19
2020-04-10 15:00:00 Academica Coimbra U19 - Belenenses U19
2020-04-10 15:00:00 Tondela U19 - Sacavenense U19
2020-04-10 15:00:00 Vilafranquense U19 - Uniao Leiria U19
2020-04-10 15:00:00 Vitoria FC Setubal U19 - Amora FC U19
2020-04-10 15:00:00 Aves U19 - Pacos Ferreira U19
2020-04-10 15:00:00 Nacional U19 - Vizela U19
2020-04-10 15:00:00 Gil Vicente U19 - Leixoes U19
2020-04-10 15:00:00 Vitoria SC Guimaraes U19 - Feirense U19
Portugal U23
2020-04-10 10:00:00 Benfica U23 - Braga U23
2020-04-10 10:00:00 Sporting Lisbon Sad U23 - Estoril U23
2020-04-10 10:00:00 Aves U23 - Rio Ave U23
Primera Division de Mexico
2020-04-10 23:00:00 Atletico San Luis - Atlas
2020-04-10 23:00:00 Monarcas Morelia - Tigres UANL
2020-04-10 23:00:00 Club America - Toluca
2020-04-10 23:00:00 Club Leon - CDSyC Cruz Azul
2020-04-10 23:00:00 Necaxa - Chivas Guadalajara
2020-04-10 23:00:00 Monterrey - Club Tijuana
2020-04-10 23:00:00 Pumas U.N.A.M. - Puebla
2020-04-10 23:00:00 Queretaro FC - Santos Laguna
2020-04-10 23:00:00 FC Juarez - Pachuca
Romania Liga I
2020-04-10 18:30:00 Sepsi - FC Viitorul Constanta
2020-04-10 18:30:00 AFC Hermannstadt - FC Clinceni
2020-04-10 18:30:00 Chindia Targoviste - Politehnica Iasi
2020-04-10 18:30:00 Dinamo Bucuresti - CS Voluntari
2020-04-10 18:30:00 FC Astra Giurgiu - CFR Cluj
2020-04-10 18:30:00 Gaz Metan Medias - CS Universitatea Craiova
2020-04-10 18:30:00 Steaua Bucuresti - Botosani
San Marino League
2020-04-10 19:15:00 S.S Pennarossa - San Giovanni
2020-04-10 19:15:00 SP Domagnano - Fiorentino
2020-04-10 19:15:00 Faetano - SP Cosmos
Saudi Professional League
2020-04-10 15:00:00 Al-Hazm - Al-adalh
2020-04-10 15:00:00 Al Wehda Mecca - Al Raed
2020-04-10 15:00:00 Dhamk - Al-Faisaly Harmah
2020-04-10 15:00:00 Al-Ettifaq - Al-Feiha
2020-04-10 15:00:00 Abha - Al-Nasr(KSA)
2020-04-10 15:00:00 Al Hilal - Al-Fateh
2020-04-10 15:00:00 Al-Shabab(KSA) - Al-Taawon
2020-04-10 15:00:00 Al Ittihad(KSA) - Al Ahli Jeddah
Sweden Superettan
2020-04-10 15:00:00 Orgryte - Osters IF
UAE Division 1 Group A
2020-04-10 13:45:00 Masfut - Emirates Club
2020-04-10 13:45:00 Dubba Al-Husun - Al Oruba (UAE)
2020-04-10 13:45:00 Masafi - Al Arabi(UAE)
2020-04-10 13:45:00 Al Taawon - Al-Thaid
2020-04-10 13:45:00 Al Bataeh - Al-Hamriyah
UEFA European Women's Championship
2020-04-10 15:00:00 Kosovo (w) - Netherland (w)
2020-04-10 15:00:00 Slovenia (w) - Estonia (w)
2020-04-10 15:00:00 Russia (w) - Turkey (w)
2020-04-10 15:00:00 Italy (w) - Israel (w)
2020-04-10 15:00:00 Wales (w) - Faroe Islands (w)
2020-04-10 15:00:00 Poland (w) - Azerbaijan (w)
2020-04-10 15:00:00 Finland (w) - Portugal (w)
2020-04-10 15:00:00 Slovakia (w) - Latvia (w)
2020-04-10 15:00:00 Hungary (w) - Iceland (w)
2020-04-10 15:00:00 France (w) - North Macedonia (w)
2020-04-10 15:00:00 Croatia (w) - Lithuania (w)
2020-04-10 15:00:00 Montenegro (w) - Ukraine (w)
Ukraine U21 Liga
2020-04-10 12:00:00 PFC Oleksandria U21 - FC Vorskla U21
2020-04-10 12:00:00 Karpaty U21 - FC Shakhtar Donetsk U21
2020-04-10 12:00:00 Zorya U21 - Dinamo KyivU21
2020-04-10 12:00:00 Dnipro-1 U21 - Desna Chernihiv U21
2020-04-10 12:00:00 Kolos Kovalivka U21 - Lviv U21